LJF kausa izcīņas otrais posms noslēdzas ar Terēzes Rozenbergas uzvaru

Sestdien, 21. maijā, sporta centrā “Kleisti” notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas otrā posma sacensības iejādē un paralimpiskajā iejādē.

Sacensībās piedalījās arī Lietuvas sportistes. Tā beidzot mūsu labākajam iejādes duetam Terēzei Rozenbergai ar Kivi (JSK “Mežstrazdiņi”) sarežģītākajā shēmā – Lielajā balvā parādījās konkurente – Raimonda Palionīte ar Linguist G. Patīkami, ka Terēze uzvarēja ar rezultātu 64,77%, bet Raimonda saņēma vērtējumu 58,93%.

Citās shēmās uzvarēja: Vidējā balva I – Agnese Kukaine ar Londy Light (JSK “Temperaments”) 66,67%; Mazā balva – Aiga Silavniece ar Dionu Haleju (JSK “Temperaments”) 66,71%; Shēma III – Laura Ivanova ar Gardumu (JSK “Ambers”) 68,46%; Shēma II, atvērtā klase – Aleksandra Sīle ar Dinu (RJSK) 67,73%; Shēma II, amatieri – Līga Ģīle ar Gundegu (JSK “Temperaments”) 67,42%; Shēma I, bērni – Aleksandra Sīle ar Dinu (RJSK) 66,92%; Shēma I, amatieri – Gunita Šumska-Žagata ar Dustinov V (z/s “Lielceri”) 68,17%; Shēma I, atvērtā klase – Rasa Kavaliauskaite ar F.B.I. (Lietuva) 68,08%. Jaunzirgi. 4 g. v. Linda Josta ar Legranu (SIA “IES”) 70,80%; 5 g. v. Elza Zaķe ar Coco Chanel (JSK “Drostalas”) 77,40%; 6 g. v. – Rasa Kavaliauskaite ar F.B.I. (Lietuva) 74,00. Paralimpiskā iejāde. Shēma Grade 1a – Rihards Snikus ar King of the Dance (JSK “Telfas”) 70,11%.

Uzvarētāja Lielajā balvā Terēze Rozenberga: “Lieliski, ka bija vēl kāda konkurente – Raimonda, un vēlētos, lai viņu būtu vēl vairāk, – lai brauktu arī vēl citas meitenes no Lietuvas, kas var startēt Lielajā balvā, kā arī no Igaunijas, kur līmenis ir vēl pakāpi augstāks nekā dienvidu kaimiņiem. Ļoti patīkami, ka nu startējām āra laukumos. Par sniegumu, protams, jāuzteic Kivi, bet esmu priecīga arī par Kvarca rezultātu, ar kuru ieguvu otro vietu Shēmā III. Zirgs ļoti centās, tikai es pati sajaucu shēmu, gadās arī tā… Bija arī cita rakstura izaicinājums. Tā kā mūsu grupas trenere Guna Loja mēnesi pavadīja Francijā, jo apciemoja savu jaundzimušo mazbērnu, un mums tas bija pārbaudījums, – gatavoties pašām, atcerēties iepriekšējos norādījumus un tos izpildīt. Ļoti gaidām viņu atpakaļ!”

Uzvarētāja Vidējā balvā I Agnese Kukaine: “Esmu priecīga par paveikto, jo ar Londy Light nebijām ilgi startējuši. Zirga veselības problēmu dēļ pagājušo sezonu nācās izlaist, un tikai ziemas čempionātā reizi pamēģināju doties uz startu. Tagad sniegums izdevās salīdzinoši daudz labāks, un daudzi elementi izdevās, bet, protams, kopumā vajadzētu vēl labāk, taču tam nepieciešams laiks. Gandarījums arī par otru zirgu Eko, kurš pirmoreiz startēja Mazajā balvā un ieguva trešo vietu. Šīs sacensības bija veiksmīgas arī mūsu sporta klubam “Temperaments” kopumā – Aiga Silavniece uzvarēja Mazajā balvā, bet Līga Ģīle – amatieru konkurencē.”

Sacensību tiesnese Ginta Vilde: “Prieks, ka beidzot esam iznākuši āra laukumos – šogad vēlāk nekā parasti. Arī otrajā posmā bija daudz dalībnieku, tiesneši strādāja trīs maiņās, un sacensības notika uz diviem laukumiem. Tāpēc, iespējams, nākotnē jādomā par kvalifikācijas kritērijiem, lai sportisti varētu startēt LJF kausa izcīņas posmos. Augstu vērtēju Airisas Peneles, Agneses Kukaines, Aigas Silavnieces un Lauras Ivanovas startus, un, ja sportistes pieturēsies pie iejādes pamatvērtību nostiprināšanas, rezultāti augs. Gandarījums ir par to, ka jātnieces vēlas mācīties, iepazīstas ar priezīmēm sacensību protokolos un cenšas kļūmes izlabot.” Piebildīsim, ka Ginta pati šobrīd intensīvi mācās, lai paaugstinātu savu tiesneša kvalifikāciju – brauc uz sacensībām ārzemēs, konsultējas ar saviem mentoriem, pieczvaigžņu kategorijas arbitriem no Vācijas Pēteru Holleru un Katrīnu Vestu.

Lietuvas Jāšanas sporta federācijas ģenerālsekretāre un sacensību dalībniece Raimonda Palionīte: “Mūsu federācija ir ļoti priecīga, ka pastāv šāda iespēja piedalīties sacensībās Latvijā. Tas, protams, nav pirmoreiz, kad Lietuvas jātnieki brauc uz Latviju. Taču katru reizi mēs priecājamies par to, ka viss pie jums ir ļoti labi organizēts. Tas ir ļoti svarīgi. Ja rīkotāji sacensībām ir labi sagatavojušies, tad arī dalībniekiem ir patīkami startēt. Priecājamies, par latviešiem, kuri sistemātiski spēj nodrošināt šādu kvalitāti. Un gaidām ciemos arī pie mums!”

LJF Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: “Atšķirībā no pirmā posma sacensībām šoreiz tās notika arī paralimpiskajā iejādē, kur dalībnieku skaits ir dubultojies. Uzvarēja mūsu olimpiskā cerība – Rihards Snikus, kurš izcīnījis tiesības startēt Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, un novēlējām viņam veiksmi šajos atbildīgajos startos. Palielinājies arī jaunzirgu skaits, kas liecina, ka jātnieki un zirgu īpašnieki novērtējuši šo sacensību nozīmi un uztver tā kā noderīgu posmu turpmākajā sagatavošanās procesā. Labi, ka šajā kategorijā veidojas konkurence, un sportistiem nav jāsacenšas tikai pašiem ar sevi, tiecoties pēc iespējas augstāka rezultāta, bet arī ar citiem sportiskajiem pāriem. Patīkami, ka pie mums brauc Lietuvas sportistes, kuras vairākos gadījumos parādīja cienījamu sniegumu un pastiprināja konkurenci. Tādējādi mūsu sacensībām jau ir starptautiska pieskaņa, jo bērnu konkurencē startēja arī jātniece Irina Poborceva, kura pārstāv Vācijas klubu “RV Heidelsheim”. Laiks bija labs, un sacensības aizvadītas veiksmīgi. Paldies visai komandai, kas palīdzēja tās sarīkot – Andrejam Bistrovam par laukuma sagatavošanu, Tatjanai Sadovinai un Angelīnai Kostinai par sekretariāta raitu darbu, un manai palīgu brigādei, kuras darbs sākās vēl ilgi pirms sacensībām un beidzās pēc tām. Āra sacensību sezona veiksmīgi sākusies, un vēlu visiem labus startus arī turpmāk. Nākamās iejādes ieskaites sacensības notiks 4. jūnijā Iecavas novadā, sporta bāzē “Drostalas”, un tā būs laba iespēja lielākajai daļai sportistu pārbaudīt sevi citā laukumā, izbraukuma apstākļos.”

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF kausa izcīņas trešais posms paredzēts 9. septembrī.

LJF Preses dienests, Dace Millere