Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LJF kausa izcīņas otrajā posmā galvenās uzvaras izcīna Gundega Krīgere un Olga Šakurova
  • LetaDEAC

LJF kausa izcīņas otrajā posmā galvenās uzvaras izcīna Gundega Krīgere un Olga Šakurova 

Sestdien, 1. jūnijā sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas otrā posma sacensības iejādē.

Individuālajā shēmā uzvarēja Gundega Krīgere, kura ar zirgu Donnerwelle (JSK Temperaments), kura sasniedza rezultātu 64,78%. Otrajā vietā Agnese Kukaine ar Londay Light (JSK Temperaments), saņemot tiesnešu vērtējumu 63,33%. Trešajā vietā Ksenija Patrova ar Ma Cherie (JSK Dressur) ar rezultātu 63,20%, kas viņai deva uzvaru jauno jātnieku vērtējumā šajā shēmā.

Shēmā III uzvaru izcīnīja Olga Šakurova ar Reisiju (RJSK) – 62,97%. Otrajā vietā Aiga Silavniece ar Dionu Haleju (JSKTemperaments) 62,57%, kas viņai ļāva uzvarētu atsevišķi junioru vērtējumā šajā shēmā. Trešajā vietā kopējā konkurencē Līga Breikša ar Kailiju (RJSK Sport de Lux) – 61,31%

Uzvarētāja Individuālajā shēmā Gundega Krīgere:

– Šī shēma bija sarežģītāka nekā iepriekšējā posmā, elementi tajā izvietoti nedaudz citādāk, tāpēc bija grūtāk tos veikt. Taču izdevās nostartēt tā, ka saņēmām augstāko tiesnešu vērtējumu un izcīnījām uzvaru. Esmu priecīga, jo parasti palieku otrajā vietā. Iespējams, iznākums būtu citādāks, ja Agnese Kukaine būtu startējusi ar savu labāko zirgu Double Power. Laika apstākļi bija labi, – lai gan bija augsta gaisa temperatūra, pūta neliels vējiņš un bija patīkami startēt.

Uzvarētāja Shēmā III Olga Šakurova:

– Šosezon strādāju ar bijušo konkūra zirgu Reisiju, kura man jāsagatavo startiem iejādē. Trenējamies kopā tikai divus mēnešus, un jau sasniegts šāds rezultāts, par ko esmu ļoti apmierināta. Jau pirmajās sacensībās izdevās labs starts, taču šoreiz izjājām shēmu vēl labāk, vienmērīgāk. Vienīgi procentuāli rezultāts nav augsts, taču tas ir iemesls vēl nopietnāk gatavoties nākamajām sacensībām.

Sacensību tiesnese Maija Kleinberga:

– Atkal sacensībās bija kupls dalībnieku skaits, un visnopietnākās cīņas risinājās tieši mazāko shēmu un amatieru konkurencē. Patīkami bija skatīties mūsu pieredzējušo sportistu – Gundegas Krīgeres, Agneses Kukaines un Olgas Šakurovas – sniegumu. No jaunajām sportistēm labi startēja Aiga Silavniece, lai gan man šķita, ka šoreiz viņa bija vairāk uztraukusies nekā pirmajā posmā, kā arī Ksenija Petrova, kura startēja pirmoreiz šosezon. Jāteic, ka mēs, Latvijas tiesneši, liekam salīdzinoši ļoti labas atzīmes. Tam ir gan savu plusi, gan mīnusi. Tas ļauj mums priecāties par lielāku dalībnieku skaitu, jo jaunākie sportisti un amatieri tādējādi vairāk uzdrošinās piedalīties, ja vērtējums ir „maigāks”. Taču, no otras puses, tas varbūt liek zaudēt realitātes sajūtu, kas, protams, nav labi. Tāpēc labi, ka jau otro posmu pēc kārtas piedalās arī Lietuvas sportiste. Lai gan tikai viena, un arī viņas sniegums nebija pārliecinošs, taču tas dara sacensības interesantākas gan dalībniekiem, gan tiesnešiem, jo ir iespējams vērtēt gandrīz nezināma sportista startu un salīdzināt.

Uzvarētāji citās shēmās. Lielā balva – Raimonda Palionīte ar Gambitas (Lietuva) 53,65%; Shēma II – Anita Lapina ar Ruellu (JSK Dressur) 62,68%; Shēma II, amatieri – Ance Kozulāne ar Parnasu (LLU SK) 66,01% Shēma I, bērni – Anastasija Titova ar Lando (RJSK) 65,38%; Shēma I, amatieri – Zane Briede ar Hilmendu (RJSK) 64,23%; Shēma 4 g. v. zirgiem – Terēze Rozenberga ar Colers (LSVK Harmonija) 75,80%; Shēma 5 g. v. zirgiem – Sindija Galviņa ar Denilo (RJSK Sport de Lux) 71,20%; Shēma 6 g. v. zirgiem – Jūlija Kosova ar Gardumu (JSK Ambers) 65,20%.

LJF kausa izcīņa notiks piecos posmos, un nākamais paredzēts 22. jūnijā turpat sporta centrā Kleisti.

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

 

LJF Preses dienests, Dace Millere

Līdzīgi raksti:REKLĀMA