LJF kausa izcīņas vasaras sezonas V posmu kopvērtējumā uzvar Ģirts Bricis

Sporta centrā “Kleisti” 23. un 24. septembrī notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas piektā, izšķirošā posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Kopvērtējumā pieaugušo konkurencē uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis.

Sacensību piektā posma galvenajā maršrutā ar 135 cm augstiem šķēršļiem piedalījās 11 sportiskie pāri, no kuriem pieci veica pamatmaršrutu bez soda punktiem. Pārlēšanā uzvaru izcīnīja Mārtiņš Ernests Pilders ar zirgu Cavallo (JSK “Zāgkalni”), kurš atkal startēja bez kļūdām un veica distanci 32,82 sekundēs. Otro vietu ieguva Ģirts Bricis ar Corolus (RJSK “Sport de Lux”) – 0 s.p./33,14 s. Trešais bija Aleksandrs Šakurovs ar Caballeta (Colta) (Rīgas jātnieku klubs) – 0/41,42.

Taču kopvērtējumā, rēķinot četrus labākos rezultātus no pieciem posmiem, uzvarēja Ģirts Bricis, otrajā vietā Mārtiņš Ernests Pilders, bet trešā – Sintija Semeņkova (JSK “Kriķi”).

Ģirts Bricis: “Zirgu skaitam Latvijā, kas lec augstākus maršrutus, diemžēl ir tendence samazināties, un, iespējams, tas ir tikai finanšu dēļ. Labi ir tas, ka Latvijas konkūristu jāšanas kvalitāte nepārtraukti uzlabojas, mūsu jaunie sportisti arvien vairāk piedalās sacensībās ārpus Latvijas un sastopas ar spēcīgu konkurenci un ļoti tehniskiem maršrutiem. Taču, ja, piemēram, trīs ceturtdaļas dalībnieku maršrutā jāj labi, tad godalgu sadalījumā runa ir jau par sekundes simtdaļām un zirgu kvalitāti. Nav iespējams konkurēt, ja nav labu zirgu, bet šādi zirgi, protams, arī maksā vairāk. Lai izlēktu bez soda punktiem kaut vai tikai 120 cm augstu maršrutu, jau ir jābūt kvalitatīvam zirgam. Īpaši, ja ar to startē bērns, kurš vēl tikai mācās tehniski jāt. Var redzēt, ka bērnu vecāki dara visu iespējamo, lai palīdzētu savām atvasēm izaugt jāšanas prasmēs, tāpat arī treneri mums ir ievērojami cēluši savu kvalifikāciju un radījuši bērnos pareizo vēlmi neapstāties pie mazajiem maršrutiem, bet vajag tiekties augstāk. Diemžēl katrai ģimenei finansiālā rocība ir tāda, kāda ir. Pats esmu priecīgs par savu uzvaru kopvērtējumā, apliecinot, ka ilgu gadu darbs sniedz rezultātu.”

Mārtiņš Ernests Pilders: “Ļoti spontāni izlēmu braukt uz sacensībām, apmēram stundu pirms tam, kad ierados Kleistos, jo nebiju plānojis cīnīties par augstu vietu kopvērtējumā. Taču viss izdevās lieliski. Sezonas garumā biju kārtīgi gatavojies katram startam, un laikam palīdzēja arī labie laika apstākļi. Esmu priecīgs par uzvaru maršrutā un otro vietu kopvērtējumā, tas ir labs vasaras sezonas noslēgums.”

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis: “Mums visiem zināma Ģirta Briča meistarība un pieredze. Bet man ir īpašs prieks, ka sacensību piektā posma galvenajā maršrutā uzvarēja Mārtiņš Ernests Pilders. Jau ilgāku laiku sekoju šī jaunā sportista izaugsmei, vērojot, kā viņš iekļaujas pieaugušo jātnieku konkurencē. Domāju, ka ļoti daudz devis tas, ko jāšanas sporta pamatu apguvē sportistam palīdzējusi trenere Maira Leja.”

Pārējos piektā posma maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 110 cm, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Ģirts Bricis ar High Hopes (RJSK “Sport de Lux”); Nr. 2, 115 cm, ātruma, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Sintija Grundštoka ar Pandoru (JSK “Princis”); Nr. 3, 120/125 cm, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Andis Vārna ar Celestial (SK “Quattro”); Nr. 4, 120 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Eva Fībiga ar Parnell Arguss (SK “Top Sport”); Nr. 6, 110 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Santa Vibāne ar Dreifu (JSK “Princis”); Nr. 7, 120/125 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Sabīne Siliņa ar Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 9, 100 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās amatieri – Unda Egendorfa ar Lēdiju (JSK “Demora”); Nr. 9, 105 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Markuss Roberts Vasiļjevs ar Lango (JSK “Mustangs”); Nr. 10, 110 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Aleksandra Zumente ar Chandra H (RJSK “Sport de Lux”); Nr. 11, 65 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Monta Jurcika ar Prēriju (Saldus JSS); Nr. 12, 75 cm, ātruma maršruts, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Jana Zēberga ar Strux Shakira (“Baltic Equestrian Team”); Nr. 13, 90 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Markuss Roberts Vasiļjevs arMinkakatinka (JSK “Mustangs”).

LJF kausa izcīņas kopvērtējums 2017

 

Pieaugušie

1. Ģirts Bricis (RJSK “Sport de Lux”) 70 punkti

2. Mārtiņš Ernests Pilders (JSK “Zāgkalni”) 61

3. Sintija Semeņkova (JSK “Kriķi”) 58

Bērni

1. Laura Luīze Leinerte (“Baltic Equestrian Team”) 74

2. Tīna Dreimane (JJSK “Meždruvas 1”) 55

3. Madara Rūdele (JSK “Equilat”) 48

Juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v.

1. Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) 84

2. Elizabete Krista Juraša (SIA “ZA Kocēni”) 56

3. Nikola Alīna Djubina (“Baltic Equestrian Team”) 55

Ar zirgiem līdz 5 g. v.

1. Ģirts Bricis ar High Hopes (RJSK “Sport de Lux”) 84

2. Andis Vārna ar Calagrand (SK “Quattro”) 61

3. Beata Laseviča ar Liviana (JJS) 54

Ar zirgiem līdz 6/7 g. v.

1. Guna Vasiļjeva ar Godiva (JJS) 63

2. Ģirts Bricis ar Skato (RJSK “Sport de Lux”) 61

3. Sabīne Siliņa ar Fantast (JSK “Mežstrazdiņi”) 56

Amatieri

1. Unda Egendorfa (JSK “Demora”) 81

2. Karlīna Adata 66

3. Linda Mežgaile (Rīgas jātnieku klubs) 66

Ar 1. grupas ponijiem

1. Tīna Leite ar Prēriju (Saldus JSS) 81

2. Līva Dreimane ar Black Velvet (JJSK “Meždruvas 1”) 67

3. Nikola Marčenkova ar Kursu (Mēmeles JSK) 64

Ar 2. grupas ponijiem

1. Heidija Krastiņa (Saldus JSS) 76

2. Anna Čakstiņa (JSK “Demora”) 75

3. Markuss Roberts Vasiļjevs (JSK “Mustangs”) 70

 

Plašāka informācija pieejama mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Avots: LJF Preses dienests, Dace Millere