Johanna, Hanna, Jana |Piektdiena 15. Decembris 2017
Sadaļa: Home » Dienas ziņa » LJF kausa sacensības pajūgu braukšanā Tilžā
  • LetaDEAC

LJF kausa sacensības pajūgu braukšanā Tilžā 

Tilžā 10. un 11. augustā jau piekto gadu pēc kārtas notika sacensības pajūgu braukšanā. Pirmo reizi tās risinājās divu dienu garumā – pirmajā sacensību dienā dalībnieki sacentās maratona disciplīnā, bet otrajā dienā devās konusu–šķēršļu braukšanas distancē. Sacensības notika dažādās zirgu un poniju klasēs, atsevišķs konusu–šķēršļu maršruts bija paredzēts bērniem. Pasākums bija plaši apmeklētas, ieradās gan daudz dalībnieku, gan skatītāju.


Inese Tītmane/Anita Tašiņa, zirgs Sezams (Līgatne)

Šogad maratona trase bija papildināta ar jauniem maratona šķēršļiem, kā arī veikti citi sacensību vietas labiekārtošanas darbi.

Īpaši jāuzteic jaunās ekipāžas, kuras pirmo reizi startēja „atvērtajā” klasē – Anita Tašiņa/Juris Juhņēvičš ar zirgiem Reprīze un Sezams (Līgatne), Ļubova Lempa/Sandra Uzula ar Sidrabu (Tilža), Ieva Koškina/Agrita Prole ar Zevu (Rugāju novads), kā arī Inese Tītmane/Anita Tašiņa ar zirgu Sezams, kuras startēja bērnu klasē.

Maratons

Maratona trases un šķēršļu izveide šajā gadā bija uzticēta Marko Vilemsonam (Igaunija). Maratona distance katrai klasei bija atšķirīga – jauno zirgu klases, atvērtās klases un poniju klases dalībnieki veica 7,5 km garu distanci ar četriem šķēršļiem, bet zirgu vienjūgu klase – nepilnus 12 km ar pieciem šķēršļiem. Visi dalībnieki veica maratona distanci bez izslēgšanas, taču saņemot soda punktus par kļūdām maratona šķēršļos vai pārtērēto laika normu distancē.

Konusu maršruts
Svētdien dalībnieki veica konusu maršrutu. Jāteic, ka neviens dalībnieks neveica maršrutu bez soda punktiem, taču vismazāk soda punktu un labākais rezultāts konusu maršrutā bija Urmasam Saksam ar Kelli Ex Kriss – neviena gāzta bumbiņa, bet par pārtērēto laika normu iegūts viens soda punkts.

Sestdien paralēli pajūgu braukšanas sacensībām notika arī konkūra sacensības, kurās dalībnieki sacentās dažādos maršrutos ar šķēršļu augstumu līdz vienam metram. Sacensību organizatori pateicās visiem atbalstītājiem, darbiniekiem un dalībniekiem par atbalstu sacensību norisē un cer, ka nākamajā gadā būs tikpat daudz dalībnieku un vēl vairāk.

Biedrības Kanu atvars pārstāvji: „Vistālāk atbraukusī ekipāža Guntis Priede ar palīgu Dzintru Blūmu, kuri startēja ar zirgiem Guliveru un Cēzaru, saka vissirsnīgāko paldies Larisai un Andejam Klitončikiem par kārtējiem pajūgu braukšanas svētkiem, ko viņi noorganizēja. Paldies arī Dacei Stūrei par aizdotajiem ratiem, jo šoreiz atkal bija tā reize, kad pašiem savējos nebija iespējams aizvest.
Vislielākais gandarījums par daudzajiem jaunajiem pajūgu braucējiem, kurus Larisa ir pratusi iedrošināt nostartēt sacensībās un, iespējams, sākt nopietnāk trenēties šajā sporta veidā. Vēlam visiem veiksmi un ziniet, ka vienmēr esat gaidīti pajūgu braucēju nelielajā „tusiņā”. Galvenais ir sākt, un nekautrējieties lūgt padomu pieredzējušākajiem braucējiem, to jums nekad neliegs. Šinī ziņā jaunpienācējiem ir paveicies, jo, kad mēs sākām trenēties, tad visi bijām vienādi nezinoši. Paldies vēlreiz Larisai, tā turēt tālāk!”

Sacensību organizatori pateicas šo sacensību atbalstītājiem: Latvijas Jātnieku federācijai, Balvu novada domei, SIA Tilžas rapsis, z/s Doburūči, SDP Saskaņa, SIA TAKO SD, SIA MAGI BLV un z/s Kalnieši.

Sacensību rezultāti mājaslapas sadaļā Rezultāti

LJF Pajūgu braukšanas sekcija

Foto: Pajugubrauksana.lv


Urmass Sakss (Igaunija)/Jānis Meldrājs ar Latvijas šķirnes zirgu Indekss, uzvarētāji jaunzirgu klasē

Atvērtās klases uzvarētāja Anita Tašiņa/Juris Juhņēvičs ar Reprīzi (Līgatne)

Dace Stūre/Māris Stūris, divjūgs Gabriels/Gatoro (Zirgaudzētava Kocēni)

Larisa Klitončika/Daina Kozlovska, ponijs Bricis (Tilža)

Līdzīgi raksti:REKLĀMA