LJF otrais rudens turnīrs konkūrā noslēdzas naktī

Sestdien un svētdien, 11. un 12. novembrī, sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā notika Latvijas Jātnieku federācijas organizētās rudens sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Augstākajā maršrutā uzvarēja Linda Ansule ar zirgu Dendelin.

Otro rudens sacensību sarežģītākais maršruts bija klasiskais konkūrs ar 130 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. No 20 sportiskajiem pāriem pamatdistanci bez soda punktiem veica septiņi dalībnieki, kuri sacentās pārlēkšanā. Uzvaru izcīnīja Linda Ansule ar Andim Vārnam piederošo zirgu Dendelin (SK “Quattro”) – 0 soda punkti/36,95 sekundēs. Otrajā vietā Aigars Bregže ar Val di Sole (z/s “Lielceri”) – 0/37,43 s. Trešais bija Ģirts Bricis ar Carolus (RJSK “Sport De Lux”) – 0/38,82.

Nākamais pēc sarežģītības pakāpes bija ātruma maršruts ar 120 cm augstiem šķēršļiem, un te patīkami ar savu uzvaru pārsteidza trīspadsmitgadīgā sportiste Magdalēna Pildere, kura mācās Juglas vidusskolas 7. klasē, ar zirgu Cavallo (JSK “Zāgkalni”), 26 dalībnieku konkurencē apsteidzot vairākus krietni pieredzējušākus jātniekus.

Galvenā maršruta uzvarētāja Linda Ansule: “Vispirms liels paldies jāsaka manam trenerim Andim Vārnam, kurš man iedeva savu zirgu Dendelin, kas ir labi sagatavots un startē arī starptautiskās sacensībās. Man paveicās, ka bija pieredzējis zirgs, un uzvarēt izdevās tāpēc, ka varbūt riskēju atsevišķās maršruta vietās, kur citi to nedarīja. Patika Sergeja Šakurova sastādītais maršruts, un tas bija īsti piemērots, lai es pēc ilgāka laika atgrieztos sacensību apritē.”

Otrā maršruta uzvarētāja Magdalēna Pildere: “Laikam izdevās uzvarēt tāpēc, ka man ļoti palīdzēja brālis Mārtiņš Ernests Pilders. Viņš gan iedeva startam jau paša satrenētu zirgu, gan ļoti labi mums abiem kopā palīdzēja sagatavoties sacensībām. Jāatzīstas, ka pirms starta biju ļoti uztraukusies, bet zirgs palīdzēja pats atrisināt vairākas situācijas. Maršruts man patika, taču man tas šķita arī pietiekami sarežģīts.”

LJF otrās rudens sacensības notika astoņos maršrutos, un lielākā daļa bija atvērtie – bez ierobežojumiem dalībniekiem. Tas, tāpat kā pirmajās sacīkstēs oktobrī, piesaistīja lielu sportistu skaitu, un septītajā maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem, šķiet, tika sasniegts sacensību dalībnieku rekordskaits – 83 sportiskie pāri. Ne LJF prezidents Agris Blaus, ne sacensību tiesnešu kolēģijas pārstāvji nevarēja atcerēties, ka LJF ieskaites sacensībās kādreiz vienā maršrutā būtu startējis tik daudz dalībnieku.

Citos maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 110 cm, sacensības divās fāzēs – Kārlis Lipšāns ar Lordans (JSK “Princis); Nr. 4, 60 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Monta Jurcika ar Prēriju (Saldus JSS); Nr. 5, 90 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 2. grupas ponijiem – Anna Čakstiņa ar Veto (JSK “Demora”); Nr 6, 80 cm, 2 fāzēs – Edīte Vāgnere ar Gradāciju (JSK “Zelta pakavs”); Nr. 7, 100 cm, ātruma maršruts, ieskaites maršruts amatieriem – Markuss Roberts Vasiļjevs ar Lango (JSK “Mustangs”); Nr. 8, 110 cm, ātruma maršruts – Paula Grasmane-Laše ar Etalons (JSK “Montepals”).

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā Rezultāti. Trešās un šīssezonas pēdējās rudens sacensības paredzētas 25. novembrī.

LJF Preses dienests