Vēlēšanu krustugunīs: 6.janvārī tiks vēlēts LJF prezidijs nākamajiem četriem gadiem

Sestdien, 6.janvārī, Berģu kultūras namā notiks Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) prezidenta un prezidija vēlēšanas. Jaunais prezidijs tiks ievēlēts uz četriem gadiem.

Šobrīd LJF prezidents ir uzņēmējs Agris Blaus. Iepriekšējā prezidijā tika ievēlēti arī: uzņēmējs Aivars Muravskis, uzņēmējs Aleksejs Tjurkins (2010.gadā iztirzāts medijos kā viens no lielākajiem ieķīlātājiem: par summu 9165000,00 LS), starptautiskais tiesnesis Dainis Līvmanis, LOSP vadītājs Edgars Treibergs, uzņēmēja Igora Skoka dzīvesbiedre Gita Skoka, bijušā Rīgas domes Finansu departamenta direktora Raimonda Krūmiņa dzīvesbiedre Jautrīte Krūmiņa, Latvijas Zirgaudzētāju biedrības valdes loceklis Juris Mežnieks, uzņēmējs Māris Millers, Durbes Novada domes deputāts Ojārs Petrēvics, LR Saeimas deputāts Romāns Mežeckis.

Lielāka vai mazāka viļņošanās LJF biedru un jātnieku vidū ir notikusi jau kopš vasaras, kad izskanēja pirmā neoficiālā informācija par iespējamu jaunu prezidenta kandidātu Arni Kaminski, kurš ir veiksmīgs uzņēmējs. Situācija publiskajā telpā saasinājās decembrī un janvāra pirmajās dienās, kad pietiek.com un sociālajos medijos tika publicēta informācija ar pamatotiem un nepamatotiem pārmetumiem federācijas valdei. Pārmetumu pamatā, kas izskanējuši arī savstarpējās sarunās, ir zirdzinieku cīņa par LJF caurskatāmību, Kleistu sporta centra un reģionālā sporta nepietiekamā attīstīšanā un neprecizitātēs sportistu reitinga punktu skaitīšanā (red.piezīme – LJF prezidents paskaidroja, ka no šī gada būs online pieteikšanās sistēma sacensībām, līdz ar to, turpmāk neprecizitātēm nevajadzētu rasties).

Visvairāk publiskas kritikas ir saņēmis ZZS pārstāvis un LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, kurš ticis vainots publiskā finansējuma “izsaimniekošanā”, Latvijas zirgaudzēšanas bremzēšanā, kā arī “Dogo sāgas” sakarā. Daļu kritikas devas saņēmuši arī LJF ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska par amata pienākumu nepildīšanu un LJF valdes loceklis Juris Mežnieks par nepieņemamiem izteikumiem publiskajā telpā.

Neoficiālās sarunās izskanējusi informācija, ka iespējama arī interese par Kleistu sporta centru, jo 2010.gada 10.oktobrī LJF un Izglītības un zinātnes ministrijas noslēgtais līgums par Kleistu sporta centra bezatlīdzības lietošanu beigsies jaunā sasaukuma laikā.

Jau vēstīts, interese par Rīgas pilsētas apkaimi Kleisti un sporta centru Kleisti ir notikusi arī agrāk. 2006.gadā Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja AS Hipodroms Rīga jāšanas sporta centra projekta realizēšanu Rīgā, Kleistu ielā (Rīgas pilsētas 49 hektāru zemesgabals). Ar šo projektu savulaik bija saistīti tādi vārdi kā Olafs Berķis, Igors Skoks, Gita Skoka, Līksma Skoka un Genadijs Ševcovs. Projektu tika plānots realizēt sadarbībā ar Latvijas Jātnieku federāciju un toreizējo Latvijas Nacionālo lietišķo sporta veidu skolu Kleistos. Darbība ap hipodroma un jāšanas sporta bāzes izveidi Kleistos aizsākās jau 1996.gadā un ar dažādiem pārtraukumiem turpinājās teju desmit gadus (2004.gada rudenī Hipodroms Rīga ieguva jaunus īpašniekus, kas bija ieinteresēti 1996.gada nomas līgumā noteiktajā jāšanas sporta centra tapšanā.).

Kādu laiku Rīgas domes Finansu departamenta direktors bija Raimonds Krūmiņš, kuram ir visai tuva saistība arī ar LJF (ZZS, dzīvesbiedre Jautrīte Krūmiņa šobrīd ir LJF valdē). Krūmiņš gan 2003.gadā tika atstādināts no amata pārkāpumu dēļ.

Pēc sarunas ar Agri Blauu, elittesport.lv tapis zināms, ka pašreizējais LJF prezidents plāno atkārtoti kandidēt uz nākamo termiņu, kā arī būtiski mainīt valdes sastāvu. Blaus elittesport.lv apstiprināja, ka ir sagatavojis LJF darbības plānu nākamajiem gadiem, kas paredz darbu pie reģionu attīstības. “Esmu gatavs pārskatīt LJF darbību, izskatīt LJF biedru idejas, uzklausīt konstruktīvu kritiku un iespēju robežās uzlabot esošo situāciju. Esmu gatavs strādāt federācijā vēl četrus gadus”, tā Blaus elittesport.lv.

Cita oficiāla informācija par iespējamiem LJF prezidenta kandidātiem publiski nav pieejama.

Izmantota informācija no LETA, TVNET, RD