LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

LETA. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā 23.martā apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzsvēra, ka 2017.gadā veiksmīgi realizēti LOK galvenie darbības virzieni. “”Par veiksmīgu un progresējošu var nodēvēt LOK sadarbību ar valdību, ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Iekšlietu ministriju, kā arī ar Saeimu un Nacionālo Sporta padomi, veidojot Valsts sporta budžetu 2018.gadam,” vērtēja Vrubļevskis.

“Taču katrs gads sākas ar bažām par nepietiekamo plānoto sporta programmu bāzes finansējumu nākamajos gados. Daudz pūļu un laika tiek patērēts, lai sasniegtu mērķi – saglabāt valsts budžeta bāzes finansējumu sportam iepriekšējā gada līmenī. Patlaban esam atraduši kopīgu valodu ar IZM un Saeimas deputātiem, tādēļ trīs nākamo gadu budžetā šī problēma ir novērsta,” skaidroja Vrubļevskis.

Viņš solīja cīnīties par budžeta papildinājumu jau 2019.gadā, atzīmējot, ka 2017.gadā veiktā nodokļu reforma un jaunie likumi, kas stājās spēkā šā gada 1.janvārī, rada neskaidrības par iespējamo sponsoru attieksmi pret sporta atbalstīšanu no uzņēmumu peļņas, jo uzņēmumu attīstībā ieguldīto 2018.gada peļņu turpmāk vairs neapliks ar uzņēmumu ienākuma nodokli.

“Sekas šai reformai sajutīsim jau tuvākajā laikā, jo sponsorēšana sportam 2018.-2019.gadā var samazināties dramatiski,” brīdināja LOK vadītājs.

LOK darba galvenajām prioritātēm – Olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, LOK budžetā atvēlēti 2 269 532 eiro. No šīs summas 690 885 eiro atvēlēti Ziemas Olimpiskās spēles “Phjončhana 2018” programmas apmaksai, savukārt Individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 1 446 667 eiro. III Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu “Buenosairesa 2018” programmas apmaksai ir paredzēti 99 430 eiro, bet 32 550 eiro atvēlēti Olimpiskās sagatavošanas programmai “Tokija 2020”.

Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi ir 1 035 225 eiro apmērā. Šī nauda paredzēta treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, Olimpisko spēļu sagatavošanās programmu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2018” organizēšanai un projekta “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 39 Olimpisko sporta veidu federācijām. Līdzekļi galvenokārt paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

Olimpiskās izglītības un informācijas programmu nodrošināšanai, kas paredz “Latvijas Gada balva sportā 2018” un “LOK Ģenerālās asamblejas 2018” organizatoriskās izmaksas, kā arī Olimpiskās izglītības un informatīvo nodrošinājumu, ir paredzēti 123 665 eiro.

LOK 2018.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 135 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.