Alvīne |Sestdiena 16. Decembris 2017
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LOK izpildkomiteja noraida IZM iniciatīvu par sporta centra “Mežaparks” nodošanu FM
  • LetaDEAC

LOK izpildkomiteja noraida IZM iniciatīvu par sporta centra “Mežaparks” nodošanu FM 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas sēdē otrdien tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais priekšlikums nodot sporta centra “Mežaparks” valstij piederošās kapitāla daļas Finanšu ministrijas (FM) pārraudzībā, izpildkomitejai kategoriski iebilstot pret šādu ierosinājumu.

Kā aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, IZM priekšlikums paredz iespējamu sporta bāzes privatizāciju un rada būtiskus riskus Latvijas sportistu sagatavošanai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016.gadā, tāpēc tas nav atbalstāms.

LOK uzsver, ka IZM minēto Ministru kabineta rīkojuma projektu sagatavojusi lielā steigā un slepus. Tiek apgalvots, ka šis dokuments tapis sporta sabiedrībai nezinot, lai gan sporta centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, tajā atrodas Latvijas Olimpiskā vienība (LOV), un tā ir daudzu sportistu treniņu vieta.

LOK, kurai sporta centrā “Mežaparks” pieder 100 kapitāla daļas, uztrauc, ka netiek ievērots un uzklausīts sporta organizāciju viedoklis. Minētais dokuments no IZM tiek virzīts valsts sekretāru sanāksmē steidzamības kārtā un tiks izskatīts jau ceturtdien, 19.jūnijā.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzsver, ka pastāv reālas bažas par aizmuguriskiem darījumiem, kas var graujoši ietekmēt Latvijas sportistu sagatavošanu olimpiskajiem startiem. “Sporta sabiedrībā pieaug uztraukums par LOV un vairāku olimpisko sporta federāciju mājvietu Mežaparkā, kur, iespējams, izpaužas aizkulišu intereses privatizēt zemi pievilcīgā vietā Ķīšezera krastā. Lielākais apdraudējums ir labāko sportistu sagatavošana Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, jo izcilākie atlēti centrā saņem sporta zinātnes un medicīnas pakalpojumus. Pilnībā tiek ignorētas mazākuma akcionāra – LOK – intereses, kas var liecināt par reiderisma pazīmēm sporta centra pārņemšanā.”

Par iespējamo risinājumu sporta centru “Mežaparks” nodot FM pārvaldībā Vrubļevskis ir ļoti skeptisks. “Ir jau tagad skaidrs, ka FM ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un sporta attīstību tajā nenodarbosies un to nodos “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) pārvaldībā. VNĪ, visticamāk, sagatavos centra attīstības plānu, kas paredzēs “Mežaparka” pārdošanu. Par veidu, kā FM veic apsaimniekošanu sporta objektos, var pārliecināties “Darba rezervju” sporta namā Skanstes ielā, kas sportam šobrīd ir neatgriezeniski zudis. Līdz šim no IZM puses vismaz bija piedāvājums LOV pārcelt uz citām telpām, taču tagad netiek piedāvāta nekāda alternatīva.”

LOK izpildkomiteja ir nolēmusi aicināt IZM apturēt darbības, kas ir vērstas uz sporta centra “Mežaparks” valstij piederošo kapitāla daļu nodošanu FM, kā arī LOK valdei ir jāturpina sadarbība ar IZM un sporta centru “Mežaparks”, kas paredz nepieļaut LOV darba apstākļu pasliktināšanos un plānotās LOV attīstības apturēšanu. Tāpat LOK izpildkomiteja aicina ne vēlāk kā šā gada jūlijā sasaukt ārkārtas Nacionālās sporta padomes sēdi, kur šis jautājums tiktu skatīts.

Kā ziņots, pērn rudenī valdība un Saeima nolēma, ka sporta centrā “Mežaparks” esošais LOV sporta medicīnas centrs tiks pārcelts uz tenisa centru “Lielupe”. Sporta centrs “Mežaparks” savu darbību turpinās, un saskaņā ar īres līgumu arī LOV turpinās darbību tā teritorijā līdz tenisa centra “Lielupe” projekta īstenošanas beigām.

Sporta centra “Mežaparks” kapitāla daļu turētājs ir valsts, kuras mērķis ir tur organizēt sporta pasākumus un sekmēt dažādu sporta veidu attīstību, nodrošinot sportistiem atbilstošus mācību un treniņu apstākļus. Profesionālās sportistu organizācijas paudušas bažas par mēģinājumiem nākotnē privatizēt “Mežaparku”, bet IZM jau iepriekš šīs bažas vairākkārt noraidījusi.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA