Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis |Sestdiena 20. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LOK var aizliegt darbu olimpiskajā komandā Austrumukrainas kaujinieku atbalstītājem
  • LetaDEAC

LOK var aizliegt darbu olimpiskajā komandā Austrumukrainas kaujinieku atbalstītājem 

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) otrdien valdes sēdē apspriedusi publiskajā telpā izskanējušo informāciju par pēdējo divu gadu Latvijas labākās sportistes cīkstones Anastasijas Grigorjevas bijušā trenera Sergeja Kursīša atbalstu Ukrainas teroristiskajam kaujinieku grupējumam “Luhanskas tautas republika”.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers atzinis, ka LOK ir tiesības izvērtēt, kuriem cilvēkiem uzticēt darbu olimpiskajā komandā. “Šiem treneriem gan sportā, gan dzīvē ir jādemonstrē augsti ētikas principi un jābūt lojāliem savai valstij un olimpiskajām vērtībām,” uzsvēris Tikmers.

LOK valde secinājusi – ja informācija par Kursīti izrādīsies patiesa, tas būtu pamats LOK ētikas lietas ierosināšanai, jo saskatāms Ētikas kodeksa pārkāpums, proti, būt par pozitīvu piemēru bērniem, jauniešiem un citiem pasākumu vai sacensību dalībniekiem, nekādos apstākļos neatbalstīt personīgi un nepievērt acis negodīgas rīcības gadījumos, rīkoties, lai atklātu ētikas normu, godīgas spēles noteikumu vai antidopinga politikas noteikumu pārkāpumus un nepieciešamības gadījumā tiktu piemērotas soda sankcijas, paudis Mālmeisters. LOK valdei ir pamats secināt, ka teroristiskas organizācijas atbalstīšana un/vai saistība ar teroristisku organizāciju būtu pilnīgā pretrunā ar šiem pienākumiem.

LOK valde likusi Latvijas olimpiskajai vienībai nekavējoties apturēt jebkāda veida finansiāla atbalsta izmaksāšanu Kursītim.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA