LR Ziemas čempionāta trešajā posmā uzvar Aigars Bregže

Sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā 24. un 25. martā notika Latvijas ziemas čempionāta trešā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Galvenajā maršrutā uzvarēja Aigars Bregže ar zirgu Val di Sole.

Sacensību galvenais maršruts bija ar līdz 135 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. Tajā startēja 13 sportiskie pāri, no kuriem tikai divi pamatdistanci veica bez soda punktiem un sacentās pārlēkšanā. Uzvaru izcīnīja Aigars Bregže ar zirgu Val di Sole (z/s “Lielceri”), kurš sasniedza rezultātu 4 s.p./38,39 s. Otro vietu ieguva Tatjana Rezņuka ar Arribas T(Ropažu JK) – 8/40,10. Trešajā vietā Andis Vārna ar Conquesta (z/s “Lielceri”), kurš pamatmaršrutu veica 0/96,43 s un saņēma vienu soda punktu par laika normas pārsniegšanu.

Līdz ar to pieaugušo konkurencē kopvērtējuma līderi pēc trim posmiem ir: Ģirts Bricis (RJSK “Sport de Lux”) – 51 punkts, Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) – 48 un Tatjana Rezņuka (Ropažu JSK) – 38.

Galvenā maršruta uzvarētāja Aigars Bregže: “Galvenais maršruts, ko veidoja starptautiskās kategorijas maršrutu sastādītāja Svetlana Dudina no Krievijas, mums bija ļoti interesants. Tas nebija pārāk sarežģīts, bet, ja mēs lielākoties esam pieraduši pie konkūriem, kuros pamatdistance jāveic aptuveni 70 sekundēs, tad tagad distance bija garāka, un zirga uzmanība uzdevuma veikšanai bija jānotur pusotru minūti. Prieks, ka izlēcu tīri, tikai pārlēkšanā gan gāzu vienu šķērsli. Labs bija arī starts ar otru zirgu. Šis gads sācies labi, un ar cerīgu skatu gaidu vasaras sezonu. Paldies zirgu īpašniekiem, kuri dod iespēju trenēties un startēt, jo vairāk būs tādu cilvēku, jo vairāk attīstīsies mūsu jāšanas sports.”

Maršrutu sastādītāja no Krievijas Svetlana Dudina: “Ar vairākiem Latvijas sportistiem esmu tikusies jau agrāk, starptautiskajos turnīros, bet Latvijā esmu pirmo reizi. Jāsaka, ka redzu kvalitatīvu jauno maiņu, kura aug. Jauno jātnieku sniegumā var just stabilitāti, zināšanas, kvalitatīvu zirga un jātnieku tehnisko sniegumu. Liekot maršrutus un skatoties uz rezultātu, es varēju spriest, kāds darbs ir ieguldīts pirms tam. Man patika tas, ko redzēju. Patika arī sadarbība ar galveno tiesnesi Daini Līvmani, mēs varējām pārrunāt dažādas sacensību nianses. Tiem, kuri piedalījās iepriekš notikušajā seminārā, bija saprotams mans stils un tehniskās nianses, tādēļ ļoti labi, ka jātniekiem pirms šī čempionāta posma bija iespēja noklausīties teoriju. Pēc semināra apmeklēšanas sportistiem kļuva vairāk izprotams, kādēļ maršrutos tika pieļautas kļūdas. Tas, cik cilvēku ieradās un ar kādu interesi semināru klausījās, dod fantastisku motivāciju strādāt tālāk ne tikai man, bet, domāju, arī Latvijas Jātnieku federācijai. Labi, ka federācija vienā centrā var rīkot gan apmācības, gan sacensības. Var just, ka treneri vēlas papildu zināšanas. Tas ir pamatīgs darbs, lai radītu pareizos apstākļus informatīvā līmeņa paaugstināšanai. Man ļoti simpatizē jūsu poniju un bērnu sektors. Poniji ir labi un piemēroti bērniem, jaušams, ka ieguldīts liels darbs. Redzu, ka Latvijas Jātnieku federācija attīstās vairākos virzienos. Organizācijai kā kokam ir stumbrs ar zariem, kas aug un plešas plašumā. Lai objektīvi noteiktu līmeni, ir jāsalīdzina sevi šodien un pirms gada. Ja jātnieku skaits pieaug, federācijai ir izdevies radīt interesi par jāšanas sportu. Federācijas stratēģiski izvirzītie mērķi jāsasniedz pakāpeniski. Uzskatu, ka nevajag koncentrēties vienīgi uz rezultātu, bet gan uz pašu ceļu, kas uz to ved. Tajā ir daudz tehnisku nianšu, ir nepieciešama stabilitāte, resursi un vēl daudz kas cits. Rezultāts atnāks tad, kad būs ieguldīta zināma rutīna un darbs. Paldies Latvijas Jātnieku federācijai par sadarbību, Katei Ansonei un Eināram Cēsniekam personīgi par semināra organizēšanu.”

Latvijas ziemas čempionāta ceturtais posms šķēršļu pārvarēšanā paredzēts 14. un 15. aprīlī.

Citu maršrutu uzvarētāji. Nr. 1 a, šķēršļu augstums līdz 105 cm, sacensības ar zirga kustības stila vērtējumu, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Eva Fībiga ar Lucius (AS “Agrofirma Tērvete”); Nr. 1 b, 105 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila vērtējumu, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Ance Anna Katkovska ar Falko (JJS); Nr. 2 a, 120/125 cm, ar tūlītēju pārlēkšanu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Guna Vasiļjeva ar Godiva (JJS); Nr. 2 b, 120/125 cm, ar tūlītēju pārlēkšanu, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Kitija Bilinska ar Nilla (Ropažu JK); Nr. 4, 60 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila vērtējumu, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Marta Vildava ar Milky Way (JSK “Princis”); Nr. 5, 80 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila vērtējumu, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Heidija Krastiņa ar Glosnis (Saldus JK); Nr. 6, 100 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās amatieri– Agris Seilis ar Geita (z/s “Priežkalni”); Nr. 7, 100 cm, sacensības divās fāzēs, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Sintija Grundštoka ar Cipra (JSK “Princis”); Nr. 8, 110 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās amatieri un dalībnieki bez ierobežojumiem – Annija Vārna ar Revija (JSK “Kriķi”); Nr. 9, 120 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Jaroslavs Trubanovs ar Pekhorka (JSK “Drostalas”).

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests, Dace Millere