Modernās pieccīņas sportists Nakoņečnijs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīna 28.vietu

Latvijas modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sestdien izcīnīja 28.vietu, līdz ar to noslēgusies Latvijas atlētu dalība Olimpiādē.

Jāšanā Nakoņečnijs nedaudz nepaveicās ar zirgu, jo maršrutā tika pieļautas vairākas kļūdas un nopelnīti 272 punkti un iegūta 26.vieta, kamēr pie maksimāli iespējamiem 300 punktiem tika uzreiz seši sportisti.

Paukošanā Nakoņečnijs tika pie 178 punktiem, peldēšanā izcīnīja 329 punktus, bet jāšanā Latvijas sportists ieguva 272 punktus. Bonusa paukošanā Nakoņečnijs tika pie vēl diviem punktiem, bet apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā viņš finiša līniju šķērsoja 28.vietā, sacensības noslēdzot ar 1386 punktiem.

Nakoņečnijs ceturtdien parastajā paukošanas disciplīnā ieņēma 31.vietu, tiekot pie 178 punktiem. Latvijas pārstāvis uzvarēja 15 cīņās, bet piedzīvoja zaudējumus 22 dueļos.

Sestdienu modernās pieccīņas sportisti iesāka ar 200 metru peldējumu brīvajā stilā, ko Nakoņečnijs veica divās minūtēs un 3,83 sekundēs. Tas viņam ļāva tikt pie 329 punktiem un 16.vietas.

Vēlāk pieccīņieki aizvadīja paukošanas sacensības, kurās varēja iegūt papildu sekunžu handikapu skriešanas un šaušanas disciplīnai. Šeit Nakoņečnijs ieguva papildus vēl divus punktus, jo guva divas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu. Nopelnītos punktus viņš pievienoja jau ceturtdien nopelnītajiem 178 punktiem, kas viņu summā ierindoja 30.vietā.

Pēc trim disciplīnām Nakoņečnijs summā bija ieguvis 781 punktu un ieņēma 28.vietu. Skriešanas un šaušanas disciplīnā Latvijas sportists finišēja minūti un 31 sekundi aiz Ļesuna, saglabājot 28.vietu 36 pieccīņnieku konkurencē.

Jau vēstīts, 10.jūlijā Nakoņečnijs startēja Eiropas čempionātā, kurā izcīnīja astoto vietu, bet pēc tam divas nedēļas atpūtās, kaut būtu bijušas nepieciešamas pat trīs atpūtas nedēļas. Par sportista dalību Olimpiādē oficiāli tika uzzināts 26.jūlijā.

Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam pērn par īpašiem nopelniem valsts labā piešķīra Latvijas pilsonību. Savās pirmajās sacensībās ar Latvijas karogu pagājušā gada martā viņš negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, tomēr kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti.

Šīs olimpiskās spēles neizdevās sasniegt abiem Latvijas veterāniem Denisam Čerkovskim un Jeļenai Rubļevskai, Jefremenko atzīstot, ka viņi abi šobrīd jau ir pārāk veci, lai startētu augstākajā līmenī. “Šobrīd ir ļoti augsti rezultāti un 40 gadu vecumā ir grūti konkurēt. Mums pašlaik aug arī jaunie Ņikita Bistrovs un Pāvels Švecovs, bet daudz cilvēku šajā sporta veidā nekad nebūs, jo viņus ir grūti motivēt.”

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA