Grieta, Strauta |Otrdiena 23. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Nākamnedēļ protesta akcijā Baltijas valstu zemnieki dedzinās 400 ugunskurus
  • LetaDEAC

Nākamnedēļ protesta akcijā Baltijas valstu zemnieki dedzinās 400 ugunskurus 

Turpinot cīņu par godīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieki nākamajā otrdienā, 5.februārī, rīkos akciju “Baltijas ceļš”. Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles “Via Baltica” pievadceļos tiks izvietoti 400 ugunskuru, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja pasākuma rīkotāji.

Kā ziņots, ar šo ieceri Baltijas zemnieki nāca klajā pirms pāris nedēļām. Sākotnēji gan tika plānots, ka līdzās ceļam no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai tiks aizdedzinātas siena kaudzes.

Lai nodrošinātu iespēju arī rīdziniekiem iesaistīties akcijā, īpašs pasākums 5.februārī plkst.16.30 notiks Rīgā, Doma laukumā. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.

Kā norādīja biedrības “Zemnieku saeima” vadītāja vietniece Maira Dzelzkalēja, akcijas mērķis ir demonstrēt Eiropai Baltijas valstu vienotību sarunās par ES budžetu.

“Ņemot vērā, ka Baltijas valstu attīstībai ir nepieciešama gan godīga lauksaimniecības politika, gan kohēzijas finansējums, esam aicinājuši pievienoties arī citas organizācijas un ikvienu iedzīvotāju,” sacīja lauksaimnieku pārstāve.

Arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalstījusi zemnieku akciju un ir aicinājusi arī Igaunijas Darba devēju konfederāciju un Lietuvas ražotāju konfederāciju pievienoties, lai demonstrētu Baltijas valstu vienotību.

“ES budžetam ir jāsniedz ieguldījums valstu konkurētspējas un nodarbinātības sekmēšanā. To iespējams panākt, īstenojot solidaritāti starp bagātākajām un nabadzīgākajām dalībvalstīm ar atbilstīgi proporcionālu fondu finansējuma sadali. Tādēļ Baltijas valstu prioritāte ir panākt Kohēzijas politikas finansējumu vismaz līdzšinējā apjomā un vienlīdzīgus konkurences nosacījumus visiem tirgus spēlētājiem,” norādīja LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Akciju organizē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, “Zemnieku saeima”, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Latvijas Zemnieku federācija.

Kā ziņots, pērn Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, sponsorējot padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele. Traktors uz Briseli devās 12.novembrī, galapunktā ieradās 22.novembrī un bija galvenais objekts Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotajā protesta akcijā, kurā piedalījās apmēram 100 cilvēku.

Latvijas prasība Briselei ir objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais maksājumu līmenis ir vismaz 80% apmērā no ES vidējā maksājuma, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, sākot jau ar 2014.gadu. Tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA