Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Pasaulē atzīts veterinārās oftalmoloģijas profesors no Šveices LLU vadīs seminārus dzīvnieku acu slimību ārstēšanā
  • LetaDEAC

Pasaulē atzīts veterinārās oftalmoloģijas profesors no Šveices LLU vadīs seminārus dzīvnieku acu slimību ārstēšanā 

No šodienas līdz piektdienai, 11.aprīlim, Latvijā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) pirmo reizi viesosies pasaulē augsti atzīts veterinārās oftalmoloģijas speciālists profesors Bernhards Spiess, kurš vadīs seminārus dzīvnieku acu slimību ārstēšanā. Spiess ir specializējies gan mazo, gan lielo dzīvnieku acs slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Spiesa vadībā LLU notiks vairāki pasākumi. Latvijas veterinārārsti un citi interesenti būs aicināti uz Spiesa semināriem Veterinārmedicīnas fakultātē. Plašākas semināru programmas atrodamas LLU mājaslapā.

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes docente un vizītes koordinatore Līga Kovaļčuka skaidroja, ka semināra šodienas tēma būs mazo dzīvnieku oftalmoloģija.

“Semināra laikā tiks apskatītas nevis specifiskas tēmas, bet gan tādas, kas piemērotas lielākam interesentu lokam, piemēram, sistēmisku slimību izpausmes acs slimībās un konjunktivīti, kas tiek uzskatīta par biežāko patoloģiju, kuru veterinārārsti konstatē un kuru ne vienmēr precīzi diagnosticē,” informēja Kovaļčuka.

Piektdien, 11.aprīlī, ir paredzēta lekcija par oftalmoloģiju lauksaimniecības dzīvniekiem un zirgiem, kas ir ļoti reti apskatīta, taču svarīga tēma, jo daudzas citas slimības izpaužas caur acu slimībām. Turpretim pārējās nākamās nedēļas dienās profesors Spiess kopā ar studentiem un universitātes mācībspēkiem veiks dažādu dzīvnieku, kuriem ir kādas oftalmoloģiskas saslimšanas, tostarp zirgu, izmeklējumus un ķirurģiju.

Šodien paredzētas arī teorētiskas lekcijas LLU veterinārmedicīnas 4.kursa un 5.kursa studentiem, bet viena no dienām tiks veltīta tikai fakultātes ārstiem, kuri apgūs specifiskas oftalmoloģijas metodes.

“Lai gan Latvijā oftalmoloģija ir diez gan šaura specializācija un tā attīstās lēnām, no studentiem šobrīd par to ir ļoti liela interese. Uz vieslekciju piesakās pat jaunāku kursu studenti, taču jau praktizējoši veterinārārsti pagaidām izrādījuši mazāku interesi. Pieļaujam, ka varbūt viens no iemesliem ir valodas barjera, jo profesora Spiesa semināri notiks angļu valodā, tomēr lauksaimniecības dzīvnieku semināra materiālus centīsimies nodrošināt arī latviešu valodā,” pauda Kovaļčuka.

Viņa skaidroja, ka daļa veterinārārstu atzīst, ka ļoti vēlas piedalīties seminārā, taču dažādu apstākļu dēļ to nevar un lūdz saglabāt semināra materiālus, ko fakultāte iespēju robežās centīsies nodrošināt.

Kovaļčuka uzskata, ka profesora ierašanās Latvijā un LLU ir liels pagodinājums un cieņas apliecinājums. “Profesors Spiess ir viena no centrālajām veterinārmedicīnas nozares figūrām Eiropā un tik augsta līmeņa speciālists, kuram, rakstot vēstules ar uzaicinājumu uz LLU, nebijis ticības par pozitīvu atbildi. Tas bija liels pārsteigums, kad saņēmu viņa piekrišanu,” pauda LLU Veterinārmedicīnas fakultātes docente.

Spiess ir Cīrihes universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes pasniedzējs un Veterinārās oftalmoloģijas nodaļas vadītājs. Lielāko daļu sava mūža viņš veltījis oftalmoloģijas zinātnei un praksei, līdz ar to ir uzkrājis bagātīgas zināšanas šajā jomā un ieguvis augstāko sasniegumu šajā specializācijā – Eiropas Veterinārās koledžas diplomāta un Amerikas Veterinārās koledžas diplomāta statusus. Šīs koledžas Eiropā un Amerikā ir augstākās veterinārijas specializācijas institūcijas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA