PVD brīdina: Aukstajā laikā vajadzētu atlikt dzīvnieku pārvadājumus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aukstajā laikā aicina dzīvnieku dzīvnieku turētājus pastiprināti rūpēties par dzīvniekiem, būt vērīgiem un atbildīgiem.

“Lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni,” uzsvērts dienesta paziņojumā ZM mājas lapā.

PVD aicina saimniekus aukstajā laikā atlikt dzīvnieku pārvadājumus. Situācijās, kad dzīvnieku pārvadājumus nav iespējams atcelt, transportlīdzeklī jānodrošina papildus aizsardzība no aukstā vēja un sala.

Dienestā norāda, ka visvairāk aukstums un sals iedarbojas uz suņiem, it īpaši tiem, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā. Suņus, kurus saimnieki pienācīgi neaprūpē, var uzskatīt par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un šāda darbība var tikt kvalificēta kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. “Jāatceras, ka pie zemas temperatūras, dzīvniekiem tāpat kā cilvēkiem nepieciešamas papildus kalorijas organisma sasildīšanai un dzīvības procesu uzturēšanai,” uzsver PVD.

Ļoti jāuzmanās ārā dzīvojošo zirgu saimniekiem. Nekas nelīdz saglabāt dzīvnieka ķermeņa siltumu, ja temperatūra noslīd zemāk par -20 grādiem. Šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās.