Radušās aizdomas par Latvijas Paralimpiskai komitejai piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu

Aizvadītajā gadā valdība atbalstīja Paralimpiskā sporta centra izveidi, piešķirot 615 000 eiro, lielāko summas daļu atvēlot zemes iegādei Rīgā, Bišumuižā.

Maijā šā projekta īstenošanai paredzēts piešķirt vēl 1,2 miljonus eiro. Taču šobrīd radušās aizdomas par iepriekš piešķirtā finansējuma izlietojumu, vēsta medijs Skaties.lv.

Kā izrādās, zemi iegādājusies un tā reģistrēta nevis uz Olimpiskās komitejas vārda, ar kuru IZM ir līgums, bet trešās puses – biedrības vārda.

Edgars Severs
Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors:
“Šobrīd risks nav tik ļoti liels, mēs skatāmies,- zemesgrāmatā ir uzlikts aizliegums, šo īpašumu nevar atsavināt bez Paralimpiskās komitejas piekrišanas, šobrīd nav risks, ka īpašumu varētu pārdot tālāk, bet risks – valsts līdzekļi tika piešķirti Paralimpiskai komitejai, projekta īstenotājs ir Paralimpiskā komiteja nevis trešā persona.”
Jautājumu tika plānots izskatīt Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē, taču, tā kā Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte bija saslimusi, to atlika.
Visu rakstu lasiet šeit: https://skaties.lv/zinas/latvija/aizdomas-par-paralimpiskajai-komitejai-pieskirto-valsts-naudu/