Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » Dienas ziņa » Rihards Snikus no Bretaņas atgriežas ar ceļazīmi uz Eiropas čempionātu
  • LetaDEAC

Rihards Snikus no Bretaņas atgriežas ar ceļazīmi uz Eiropas čempionātu 

No 22. līdz 24. martam Francijā, Bretaņā, Doviļā notika starptautiskas sacensības paralimpiskajā iejādē (CPEDI***), kurās startēja divi Latvijas sportisti – Rihards Snikus un Oskars Lukauskis. Rihards savā starta grupā ar diviem zirgiem izpildīja kvalifikācijas normatīvu startam 2013. gada Eiropas čempionātā, kas notiks augustā Dānijā. Savukārt Oskars ir šāda ranga sacensību debitants, tāpēc piedalījās shēmās, kurās nebija iespējams izcīnīt kvalifikāciju Eiropas čempionātā. Abi sportisti sasniedza augstus un labi vērtējamus rezultātus.

Turnīrā piedalījās 12 valstu sportisti, tajā skaitā visas paralimpiskajā iejādē spēcīgās Eiropas valstis, kā arī Krievija ar sešu sportistu komandu, un pat jātnieks no Dienvidāfrikas.

Spēcīgajā konkurencē mūsu sportisti sasniedza sekojošus rezultātus:

Individuālajā testā Rihards Snikus ar zirgu Kadilaks ieguva septīto vietu ar rezultātu 63,348%, bet ar zirgu Bloks ierindojās devītajā vietā – 62,652%

Oskars Lukauskis ar zirgu Kadilaks startēja Novice testā, kas paredzēts jātniekiem, kuri pirmo reizi piedalās starptautiskās sacensības. Viņa rezultāts bija 60,109%

Komandu shēmā Rihards Snikus ar Kadilaku  izcīnīja piekto vietu – 68,217%, bet ar Bloku astoto vietu – 64,391%. Oskars Lukauskis ar Kadilaku ierindojās 11. vietā ar rezultātu 58,91%.

Brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā Rihards Snikus izcīnīja sesto vietu ar Kadilaku pamatkonkurencē – 67,40%.

Latvijas Jātnieku federācijas Paralimpiskās sekcijas vadītāja Darja Tihomirova:

– Svarīgākais šajās sacensībās gūtais panākums ir tas, ka Rihards Snikus kvalificējās startam Eiropas čempionātā, kas no 15. līdz 25. augustam notiks Dānijā, Heringā. Vēlāk, vērojot kā risināsies treniņu process, būs iespējams lemt ar kuru no zirgiem doties uz sacīkstēm. Augstu vērtējams ir arī tas, ka pirmo reizi tik augsta ranga sacensībās piedalījās arī otrs Latvijas sportists – Oskars Lukauskis un demonstrēja labu sniegumu, kas liecina par šī sportista potenciālu. Tā kā plānojam paralimpiskās komandas veidošanu ilgtermiņā, mums ir ļoti svarīgi, ka līdzās Rihardam sagatavots vēl viens sportists, kurš spēj sasniegt augstus rezultātus.

Nozīmīgi ir tas, ka Rihards pirmoreiz startēja ar diviem jauniem zirgiem, kuriem šīs bija pirmās starptautiskās sacensībās. Esam ļoti pateicīgi Airisai Penelei par Rihardam doto iespēju startēt ar Bloku un Anitai Blaubergai, ka viņa Riharda rīcībā nodevusi Kadilaku. Ar abiem zirgiem esam ļoti apmierināti, saņēmām arī atzinīgus vērtējumus no tiesnešiem, kuri augstu vērtēja šo zirgu potenciālu.

Paldies Latvijas Jātnieku federācijai par dažāda veida palīdzību šī brauciena organizēšanā, tajā skaitā zirgu ārzemju pasu operatīvu noformēšanu, Annai Stafeckai – par iespēju izmantot viņas zirgu pārvadāšanas furgonu. Pateicamies Latvijas Paralimpiskajai komitejai un privātajiem ziedotājiem par atbalstu. Starts bija ļoti veiksmīgs, un plānojam jau nākamo braucienu uz starptautiskām sacensībām Holandē maija vidū. Līdz Eiropas čempionātam būtu noderīgi piedalīties vēl kādās augsta līmeņa sacīkstēs, taču tas atkarīgs no iespējas atrast finansējumu.

LJF Preses dienests, Dace Millere

 

 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA