SOK uz laiku aptur kukuļņemšanā apsūdzētā četrkārtējā olimpiskā vicečempiona Frederiksa darbību organizācijā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) otrdien uz laiku apturēja četru olimpisko sudraba medaļu īpašnieka Frenka Frederiksa darbību organizācijā, jo uz viņu krīt aizdomu ēna par kukuļņemšanu.

Frederikss ir SOK padomes loceklis, taču uz viņu krīt aizdomu ēna par koruptīvu rīcību izvēlot 2016.gada olimpisko spēļu mājvietu.

Jau vēstīts, ka 2009.gada 2.oktobrī, dienā, kad Riodežaneiro izvēlēja par olimpisko spēļu mājvietu, Frederikss saņēmis gandrīz 300 000 ASV dolāru (262 000 eiro) maksājumu.

Franču laikraksts “Le Monde” martā rakstīja, ka maksājums nācis no biznesa cilvēkiem Brazīlijā caur bijušā Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidenta Lamina Djaka dēla Papas Masata Djaka izveidoto sporta mārketinga kompāniju. Abi Djaki Francijā iejaukti naudas izspiešanā no sportistiem, lai piesegtu pozitīvās dopinga analīzes. Šajā lietā Papa Masata Djaks saņēma mūža diskvalifikāciju no vieglatlētikas.

Pagājušajā nedēļā slavenais namībietis stājās tiesas priekšā Parīzē, visus apvainojumus gan noliedzot.

Par viņa rīcību izmeklēšanu ir sākusi arī SOK ētikas komisija, taču tagad paziņots, ka Frederiksa darbība olimpiskajā kustībā tiek apturēta.

SOK uzsver, ka respektē nevainīguma prezumpciju, taču uzsver, ka šajā situācijā organizācijas reputācijai tiek nodarīts liels kaitējums, tāpēc apstādināta jebkādas Frederiksa kā SOK padomes locekļa darbības.

Jau vēstīts, ja jūlijā arī IAAF apturēja Frederiksa darbību savās rindās. Savukārt pats Frederikss iepriekš atkāpās no vadītāja amata SOK komisijā, kurai vajadzēja izvērtēt 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanas kandidātus.

Frederikss pret sevi vērstos apvainojumus turpina noliegt, norādot, ka Djaka maksājums bijis atalgojums par konsultanta darbu.

Tagad 50 gadus vecais Frederikss 1992.gadā Barselonā un 1996.gadā Atlantā, ieguva sudraba medaļas 100 un 200 metru distancēs.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA