Šonedēļ sporta centrā Kleisti jau divdesmit piekto reizi notiks Pasaules kausa izcīņas posms konkūrā

No 28. līdz 30. jūlijam Kleistu jāšanas sporta centrā notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kurā piedalīsies Latvijas un citu Eiropas valstu jātnieki.

Sacensības, kam piešķirts divu zvaigžņu statuss, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes.

Sacensības paredzēti deviņi maršruti. Galvenais, Pasaules kausa ieskaites maršruts Grand Prix Rīga, norisināsies svētdien, 30. jūlija pēcpusdienā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus pasaules jātnieku FEI „Longiness” reitingā un punktus kvalifikācijai 2018. gada Pasaules spēlēm. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Visas trīs dienas – piektdien, sestdien un svētdien – sacensības sāksies pulksten 10. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

Visas dienas skatītājiem ieeja bez maksas.

Pagājušogad Rīgas posmā pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Zigmants Šarka (attēlā)  ar zirgu Aster, kuru savlaik iegādājies no Latvijas čempiona Ģirta Briča un sagatavojis līdz Grand Prix līmenim.

Pasaules kausa 2016. gada Rīgas posma uzvarētāju Zigmantu Šarku sveic LJF prezidents Agris Blaus, LJF ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska, Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un LSFP prezidents Einars Fogelis