Sporta nozares pārstāvji spriež par peļņas nodokļa atlaidi par ziedojumu sporta organizācijām

Vakar plkst.10 notika Saeimas Sporta apakškomisijas sēde, kurā tika spriests par nodokļu reformā paredzētajām izmaiņām attiecībā uz peļņas nodokļa atlaidi par ziedojumu biedrībām un nodibinājumiem, tostarp sporta organizācijām.

Apakškomisijas sēdē bija aicināti piedalīties pārstāvji no Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Basketbola savienības.

Pēc apakškomisijas sēdes, plkst.12, “Elektrum Olimpiskajā centrā” notika līdzīga saruna, kurā sporta organizācijas plānoja pārspriest savus priekšlikumus grozījumiem likumā “Par uzņēmuma ienākuma nodokli”. Tāpat tika pārrunāta sporta nozares finansēšana 2018. un turpmākajos gados.

Patlaban plānots, ka uzņēmumi, kas ziedo, varēs izvēlēties vienu no trim iespējām – samazināt ar nodokli apliekamo peļņu par ziedoto summu, bet ne vairāk kā 10% apmērā no iepriekšējā gada peļņas, vai arī par summu, kas nedrīkstēs pārsniegt 3% no iepriekšējā gada kopējās darbiniekiem samaksātās bruto algas, no kuras nomaksāts sociālais nodoklis. Tāpat paredzēta iespēja samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli dividendēm par 30% no ziedotās summas, taču tā nedrīkstēs pārsniegt 10% no aprēķinātā nodokļa apjoma.

Tagad uzņēmumi par ziedojumu var saņemt 85% atlaidi peļņas nodoklim, nepārsniedzot 20% no kopējās nodokļa summas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA