Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Vairākām ar sporta atbalstīšanu saistītām biedrībām piešķirs sabiedriskā labuma statusu
  • LetaDEAC

Vairākām ar sporta atbalstīšanu saistītām biedrībām piešķirs sabiedriskā labuma statusu 

Sabiedriskā labuma komisija šodien atbalstījusi sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu 25 biedrībām, tostarp vairākām, kas nodarbojas ar sporta atbalstīšanu.

Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļā aģentūru LETA informēja, ka sabiedriskā labuma organizācijas statuss ir piešķirts biedrībām “Sportinga savienība FAS Latvija”, “Mārtiņa Pļaviņa Sporta klubs”, “Netradicionālo un ekstrēmo sporta veidu birojs”, “Orientēšanās sporta klubs “Sēlijas mežs”", “Sporta klubs “Liepājas sporta pērle”", “Latvijas Sporta federāciju padome”, “Junioru futbola klubs “Olimps”, “Biedrība “Volejbola komanda “Rietumjūrmala”"”.

Sabiedriskā labuma statusu piešķirs arī vairākām biedrībām, kas darbojas labdarības, pilsoniskās sabiedrības un kultūras veicināšanā, kā arī rūpējas par mazaizsargāto personu atbalstīšanu: “Juglas Mūzikas skolas atbalsta klubs”, “Fonds Mammām un Tētiem”, “Nicole Smile”, “Biedrība “Lions Club Jurmala”", “ATMA”, “Austras biedrība”, “Fonds Zelta Sirds”, “Veselības un sociālais serviss – Artemīda”, “Latvijas diabēta federācija”, “Atbalsta centrs “Sapnis’”, “Vides fakti”, “Šūpolēs”, “Biedrība “Universum”", “Latvijas sporta rehabilitācijas un sociālais centrs “Staicele”", “Valkas dāmu klubs”, kā arī “Cerības pakāpiens” un “Biedrība “Cēsu pils koris”".

Savukārt biedrībai “Charity.lv” komisija ieteica piešķirt sabiedriskā labuma statusu papildus arī sporta atbalstīšanas jomā, jo līdz šim “Charity.lv” bija sabiedriskā labuma statuss tādās darbības jomās kā labdarība, kultūras veicināšana un sabiedrības, it īpaši trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu, sociālās labklājības celšana.

Biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija, kas vēlas iegūt sabiedriskā labuma organizācijas statusu, iesniedz VID iesniegumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu, iesniegumā norādot sev vēlamo veidu, kādā VID paziņos lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu. Iesniegumam ir jāpievieno attiecīgās biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns.

Sabiedriskā labuma organizācijas statuss dod tiesības piesaistīt ziedotājus – juridiskās personas, kuras ir tiesīgas izmantot likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” noteiktās nodokļu atlaides. Rezidentiem un pastāvīgajām pārstāvniecībām nodokli var samazināt par 85% no summām, kas ziedotas, taču kopējā nodokļa atlaide nedrīkst pārsniegt 20% no nodokļa kopējās summas.

Tāpat kā ziedotājus var piesaistīt fiziskās personas, kuras ir tiesīgas izmantot likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteiktās nodokļu atlaides, – fiziskās personas apliekamā ienākuma samazinājums par ziedotajām summām nevar pārsniegt 20% no gūtā apliekamā ienākuma.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA