Grieta, Strauta |Otrdiena 23. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Valdība sporta kompleksam “Daugavas sporta nams” piešķir nacionālās sporta bāzes statusu
  • LetaDEAC

Valdība sporta kompleksam “Daugavas sporta nams” piešķir nacionālās sporta bāzes statusu 

Valdība šodien nolēma piešķirt sporta kompleksam “Daugavas sporta nams” nacionālās sporta bāzes statusu.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka bērnu un jauniešu basketbola skola “Rīga” pērnā gada vasarā iesniedza ministrijā iesniegumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu un dokumentus, kas apliecina sporta kompleksa “Daugavas sporta nams” atbilstību statusa piešķiršanas nosacījumiem.

Veicot pārbaudes, IZM konstatējusi, ka sporta komplekss “Daugavas sporta nams” atbilst visiem likumā noteiktajiem nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumiem, piemēram, ir reģistrēta sporta bāzu reģistrā, darbība un tehniskais stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām, darbība tiek organizēta, priekšroku dodot pasākumiem, kurus rīko atzītās sporta federācijas vai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes.

IZM gan norāda, ka rīkojuma projekts varētu ietekmēt pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumu daļu, samazinot pašvaldības budžeta ieņēmumus par ienākumiem no nekustamā īpašuma nodokļiem, jo saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai.

Vienlaikus ministrija arī min, lai arī likumā noteiktā kārtībā Ministru kabinets piešķir nacionālās sporta bāzes statusu, tas neuzliek par pienākumu valstij (ministrijai) no gadskārtējā budžeta piešķirt dotāciju nacionālās sporta bāzes darbības nodrošināšanai.

Sporta bāze ir komplekss veidojums, kas savas funkcijas sporta jomā var nodrošināt tikai tad, ja tās sastāvā ir atbilstošas un sporta funkciju tieši vai pastarpināti nodrošinošas būves.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA