Ziemas čempionātā pieaugušo konkurencē uzvar Ģirts Bricis

Sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā 20. un 21. martā notika Latvijas Ziemas čempionāta trešais, izšķirošais posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Kausi un medaļas tika pasniegti sportistiem sešās konkurencēs, un par uzvarētāju kopvērtējumā pieaugušo grupā kļuva Ģirts Bricis.

Sacensību galvenajā maršrutā ar 135 cm augstiem šķēršļiem pamatdistanci bez soda punktiem veica četri sportiskie pāri. Pārlekšanā uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis ar zirgu Carlord (RJSK “Sport de Lux”) – 0 s.p./39,81 s. Otro vietu ieguva Dainis Ozols ar Cristal (LPJSK) – 0/39,86. Trešajā vietā ierindojās Kristaps Neretnieks ar For Fan (JJS) – 10/52,57. Ģirts Bricis ar otru zirgu Donau neizmantoja iespēju startēt pārlekšanā, līdz ar to ieguva ceturto vietu.

Sacensību kopvērtējumā čempiona titulu izcīnīja Ģirts Bricis, otro vietu ieguva Maira Leja (JJS) un trešais bija Dainis Ozols.

Attēlā: no kreisās: Ģ.Bricis

Startus vērtē visi kopvērtējuma uzvarētāji

Uzvarētājs pieaugušo konkurencē Ģirts Bricis: “Ziemas čempionāta kopvērtējumā uzvaru jau ceturto gadu pēc kārtas. Šogad čempionāta noslēgums bija interesants. Pārlekšanā man, Dainim Ozolam un Kristapam Neretniekam bija ātri zirgi. Vēl interesantāk būtu bijis, ja saīsinātajai distancei kvalificētos arī Maira Leja, Andis Vārna un Aleksandrs Šakurovs. Pārlekšanā startēju pirmais, tādēļ ļoti neriskēju, un izvēlējos jāt vidēji ātri, bet, neskatoties uz to, tomēr uzvarēju. Tuvojas pavasaris, un rodas vēlme startēt sacensībās āra laukumos, jo manēža jau mazliet nogurdinājusi. Arī zirgiem beidzot atkal kustībās nepieciešams vairāk plašuma un dinamikas.”

Uzvarētāja junioru un jauno jātnieku konkurencē Sabīne Siliņa: “Pirmo gadu startēju šajā vecuma grupā, un konkurence ir sīvāka, citi jātnieki ir daudz pieredzējušāki. Tāpēc bija jādomā pie katra pagrieziena, lai veiktu to precīzi un maksimāli saīsinātu līnijas. Bija grūti, taču zirgs labi klausīja, un tas, ka uzvarēju, liecina, ka man jau izdevies adaptēties šajā konkurencē. Sākums ir labs, tātad ir bijusi laba iepriekšējā sagatavotība. Par to paldies maniem vecākiem, kā arī zirga Kalgari īpašniekam Jurim Mežniekam par iespēju startēt ar šo zirgu. Piedalījos arī konkurencē ar 6/7 gadus veciem zirgiem, bija sarežģīts maršruts, tāpēc esmu ļoti priecīga par zirga Fantast sniegumu, jo, pirmoreiz startējot maršrutā ar 120 cm augstiem šķēršļiem, viņš gan gāza vienu šķērsli, taču bija ļoti paklausīgs.”

Uzvarētāja bērnu konkurencē Laura Luīze Leinerte: “Man patika starti visos trīs ziemas čempionāta posmos. Zirgs bija labi sagatavots, par ko paldies maniem treneriem Olgai Koraļenko un Ibragimam Vaskovam. Arī pati biju ļoti noskaņojusies un koncentrājusies startiem, tāpēc arī izdevās izcīnīt uzvaru. Patiesībā biju noskaņojusies uz pēdējo posmu nebraukt, bet mamma mani pamudināja, lai būtu pilnvērtīgs ziemas sezonas noslēgums. Jāteic, ka visos posmos maršruti bija salīdzinoši grūti, un bija jāpadomā, lai tos veiktu ātri un precīzi. Vēl vēlētos sveikt arī visus pārējos Latvijas ziemas čempionāta uzvarētājus!”

Uzvarētāja konkurencē ar 6/7 gadus veciem zirgiem Kristīne Egle: “Uzvaru kopvērtējumā izcīnīju ar Cincinatti Z, ar kuru otrajā posmā ieguvu pirmo vietu, pirmajā posmā biju otrā, bet tagad sasniedzām ceturto rezultātu. Domāju, ka tas ir vērā ņemams panākums, jo zirgs stabili startēja visos posmos, kas arī bija šī ziemas čempionāta mērķis. Konkurence bija spēcīga, vēl jo vairāk tāpēc, ka pirmajos divos posmos piedalījās arī Lietuvas sportisti. Tagad jāgatavojas vasaras sezonai. Šobrīd sacensībās startēju ar trim jaunzirgiem, un jācenšas tie sagatavot tā, lai drīzumā varētu startēt arī augstākos maršrutos.”

Uzvarētāja konkurencē ar līdz 5 gadus veciem zirgiem Linda Josta: “Izcīnīt uzvaru nebija viegli, jo šogad piecgadniekiem bija spēcīga konkurence. Taču kopvērtējumā ieguvu pirmo vietu, lai gan trešajā posmā neizdevās tik labs starts. Startēju pavisam ar trim jaunzirgiem, kas pieder Sergejam Bertaitim, un esmu priecīga par kopējo rezultātu, jo salīdzinoši nesen strādāju ar šiem zirgiem. Tagad būs neliela pauzīte, un tad jāturpina vasaras sezonā tāpat startēt piecgadnieku konkurencē.”

Uzvarētāja amatieru konkurencē Irina Grase: “Starts ziemas čempionātā izdevās ļoti labi, esmu priecīga par sava zirga kondīciju un izcīnīto uzvaru. Prieks arī par interesantu maršrutu, kur jātnieki varēja pārbaudīt savas prasmes, jo pastāvēja vairāki varianti, kā veikt distanci no viena šķēršļa līdz otram. Tas ir raksturīgs Ivo Miķelsona veidotajiem maršrutiem, un jātniekiem tā ir laba iespēja padomāt. Esmu gandarīta arī par plašo konkurenci un, manuprāt, tā ir interesantāk – startēt visiem amatieru klases jātniekiem kopā, nekā tad, kad tiekam dalīti pa grupām.”

Uzvarētāji III posma citos maršrutos.

Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 105 cm, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. Dainis Ozols ar Dolce Diarada (LPJSK).

Nr. 2, 120/125 cm, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. Andis Vārna ar Celestial (SK “Quattro”).

Nr. 3, 120 cm, ātruma, bez ierobežojumiem. Maira Leja ar Silver Rose (JJS).

Nr. 4, 120/125 cm, ar tūlītēju pārlekšanu, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. Sabīne Siliņa ar Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”).

Nr. 6, 105 cm, ar tūlītēju pārlekšanu, piedalās bērni līdz 16 g. v. Laura Luīze Leinerte ar Passo (JSK “Kriķi”).

Nr. 7, 100 cm, 2 fāzēs, piedalās amatieri. Amanda Tartilova ar Čarliju (JSK “Princis”).

Nr. 8, 105 cm, ātruma, bez ierobežojumiem. Nikola Alīna Djubina ar Jasmin (“Baltic Equestrian Team”).

Nr. 9, 115 cm, ātruma, bez ierobežojumiem.Līga Pētersone ar Kosta (JSK “Princis”).

Latvijas ziemas čempionāta kopvērtējums, 2016

Pieaugušie

 1. Ģirts Bricis (RJSK “Sport de Lux” – 42 p.
 2. Maira Leja (JJS) – 33
 3. Dainis Ozols (LPJSK) – 32

Juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v.

 1. Sabīne Siliņa (JSK “Mežstrazdiņi”) – 42
 2. Laura Penele (z/s “Lielceri”) – 37
 3. Nellija Nulle (“Gaujas Krasti”) – 34

Bērni līdz 16 g. v.

 1. Laura Luīze Leinerte (JSK “Kriķi”) – 42
 2. Emīlija Elizabete Zandere (z/s “Tīraines staļļi”) – 36
 3. Madara Rūdele (z/s “Tīraines staļļi”) – 28

Zirgi līdz 5 g. v.

 1. Linda Josta ar Goldfinger (SIA “IES”) – 33
 2. Vitālijs Čeredniks ar Enjoy (SIA “Burtnieku ZA”) – 32
 3. Guna Vasiļjeva ar Godiva (SIA “ZA Kocēni”) – 28

Zirgi līdz 6/7 g. v.

 1. Kristīne Egle ar Cincinatti Z (SK “Top Sport”) – 42
 2. Andis Vārna ar Celestial (SK “Quattro”) – 33
 3. Karolīna Koročkina ar Lion des Tendrix (JSK “Temperaments”) – 32

Amatieri

 1. Irina Grase (“Baltic Equestrian Team”) – 39
 2. Amanda Tartilova (JSK “Princis”) – 39
 3. Līva Dzenovska (RJSK “Sport de Lux”) – 30

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Avots: LJF Preses dienests, Dace Millere