Z/s Lielceri tapis Latvijā pirmais jāšanas laukums ar pasaulē labāko apūdeņošanas sistēmu

Zemnieku saimniecībā “Lielceri” Mārupes novadā tapis Latvijā pirmais augstākā līmeņa jāšanas laukums ar tā saucamo “ebbe und flut” (paisums un bēgums) apūdeņošanas sistēmu.

Ebbe&flut jāšanas laukumu apūdeņošanas tehnoloģiju izgudroja vācu inženieri aptuveni pirms 20 gadiem. Sistēma paredz kvalitatīvu jāšanas laukuma izmantošanu jebkuros laikapstākļos – ne tikai lietus, bet arī liela sausuma laikā. Laukums tiek laistīts automātiski, no apakšas, izmantojot datorizētu programmu, kas pati nosaka segumam nepieciešamo ūdens daudzumu. Lietus laikā laukums tiek automātiski drenēts. Papildus speciālajam smilšu segumam tiek pievienota arī īpaša tekstila šķiedra, kas padara jāšanu elastīgāku (skatīt otro attēlu – pirmajā zīmējumā pārāk ciets segums, otrajā ir pārāk mīksts un dziļš segums, trešais zīmējums attēlo ebbe&flut sistēmu).

Šobrīd ebbe&flut ir atzīta par pasaulē labāko jāšanas laukumu apūdeņošanas sistēmu.

Saimniecības īpašnieki, Peneļu ģimene, nākamajā sezonā uz jaunā laukuma plāno rīkot sacensības gan iejādē, gan konkūrā.

Jau vēstīts, Mairis Penelis ir 2012.gada LR čempions konkūrā, Airisa Penele ir vairākkārtēja LR čempione iejādē, savukārt sportistu meita Laura jau vairākus gadus veiksmīgi startē starptautiskajā arēnā.

laukums_lielceri

laukuma_segums_grafika